Продавець Home Audio - Hi-Fi Hi-End техника для вашего дома! розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
86 відгуків
+380 (95) 927-74-81
+380 (96) 428-05-24
Ужгород, Україна

Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4

НовинкаПідлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4
влево
  • Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4, фото 3
  • Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4, фото 4
  • Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4, фото 5
  • Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4, фото 6
  • Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4, фото 7
вправо
  • Під замовлення
clockВідправка з 04 травня 2025

43 972 ₴/пара

Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4
Підлогова акустика Wharfedale Diamond 12.4Під замовлення
43 972 ₴/пара
+380 (95) 927-74-81
  • +380 (96) 428-05-24
+380 (95) 927-74-81
  • +380 (96) 428-05-24
повернення товару протягом 365 днів за домовленістю
У компанії підключені електронні платежі. Тепер ви можете купити будь-який товар не покидаючи сайту.

Компанія Wharfedale представила серію акустичних систем Diamond 12. Акцент зробили на високі характеристики та порівняно невисокі ціни. Серія Diamond 12 — це новітня інкарнація акустики Diamond, яка з'явилася на ринку ще в 80-ті роки. Однією з головних особливостей серії Diamond 12 став матеріал Klarity, з якого виготовлені дифузори: суміш поліпропілену та слюди покликана додати конусів жорсткості та мінімізувати ефект «забарвлення» звуку. Крім того, драйвери з Klarity отримали м'які підвіси, завдяки чому вони мають «максимально можливу лінійну характеристику».
 

05793e38b85bd2a412d6a386a7d03fff35.jpg    


Інше важливе нововведення — магнітна система з алюмінієвим компенсаційним кільцем. Як стверджується, вона знижує вплив небажаних коливань. Купола твітерів діаметром 25 мм виготовили зі спеціальної тканинної плівки, яка покликана зробити високими відчиненими.

Також компанія Wharfedale звернути увагу на особливу конструкцію корпусів, яка дає можливість вибудувати глибоку й об'ємну сцену. Корпуси акустики зібрані так, щоб їх корисний внутрішній об'єм підсилював роботу динаміків. Багатошаровий сендвіч-дизайн має знизити вплив корпусу на загальну якість і характер звучання. За словами розробників, це робить акустику універсальною в плані музичного матеріалу — так що колонки мають впоратися з будь-яким жанром.
 

05793e38b85bd2a412d6a386a7d03fff.jpg    


У Wharfedale зазначили, що в новій серії колонок використані кросовери Лінквіца-Райлі четвертого порядку, а також котушки з повітряним осердям (рішення зі старшої цінової категорії). На сьогодні до серії увійшли три пари полочників (Wharfedale Diamond 12.0, Wharfedale Diamond 12.1 і Wharfedale Diamond 12.2), акустика центрального каналу Wharfedale Diamond 12.C і дві версії повнорозмірних підлогових колонок Wharfedale Diamon 12.3 Wharfedale Diamond 12.4. Всі перераховані моделі будуть доступні в чотирьох варіантах забарвлення: чорний, білий, світлий дуб і волоський горіх.
 

img142t.jpg    


Підлогові акустичні системи Wharfedale Diamond 12.4 мають трисмугову конфігурацію. Як і всі моделі серії, Wharfedale Diamond 12.4 вирізняється якісним зовнішнім оздобленням і виготовлена з використанням добірних комплектуючих. Для надання корпусу колонки необхідної акустичної інертності його стінки зроблені багатошаровими, а всередині передбачені спеціальні перегородки. Крім підвищення жорсткості, вони формують ізольовані робочі камери для НЧ і СЧ-секцій Wharfedale Diamond 12.4, завдяки чому звучання АС виходить максимально збалансованим. Басовіки в колонці мають діаметр 150 мм і обладнані жорсткими та легкими кевларовими дифузорами, а також потужними магнітними системами. Низькочастотні динаміки нагрудні на фазоінвертор, який має підвищену ефективність і водночас не створює акустичних шумів.
 

1606428059.jpg    


Середньочастотний динамік у Wharfedale Diamond 12.4 має діаметр 150 мм і також обладнаний кевларовим дифузором. Частота розділу між ним і НЧ-секцією встановлена на 210 Гц, що забезпечує гарне звучання на мідбасі, а також у нижній частині середньочастотного діапазону. Високочастотний випромінювач у колонці обладнаний тканинним куполом діаметром 25 мм, навантажуваним на круглий рупор-звуковод. Конструкція твітера забезпечує його надійний захист від зовнішніх механічних вібрацій, а звуковод дає змогу забезпечити необхідну діаграму спрямованості.

Динаміки на передній панелі закриті захисною магнітною сіткою, що надає Wharfedale Diamond 12.4 привабливий зовнішній вигляд. Попри зменшені габарити, ця акустика також чудово відтворює найнижніші баси, але водночас не викличе перевантаження на НЧ у звичайній вітальні більшості міських квартир. Ця колонка стане чудовим вибором для комплектації як стереосистем, так і домашніх кінотеатрів.

Огляд Wharfedale Diamond 12.4 от портала SalonAV

Не пройшло й трьох років від того дня, коли миглушили аналогічні підлогові полуни одинадцятого покоління, а у Wharfedale вже готові моделі наступної хвилі. Але особисто мене більше вражає не швидкість, з якою компанія видає новинки, а рішучість одного з найавторитетніших британських акустичних брендів до зміни власних правил гри. Якщо до цього всі Diamond мали вигляд як ремікси комерційних вдалих «бриліантів» восьмих покоління, які стали справжніми хітами у світі недорогої хай-файної акустики, то тепер нам доведеться почути явно іншу композицію. І розпочнемо ми з найбільшого та найпотужнішого представника — з моделей Wharfedale Diamond 12.4.
 

img132.jpg    


Wharfedale Diamond 11.4 захоплювали корпусами з опуклими боковинами, додатковою основою та виведеним до нього лужним фазоінвертором (що в бюджетній ціновій категорії трапляється вкрай рідко). У Wharfedale Diamond 12.4 конструкція класична — з плоскими стінками та круглими портами, виведеними на задню панель. Замість основи — пара досить легких опорних «планок» з регульованими конусами. Замість чотирьох варіантів обробки пропонуються три (щільне, всі витримані в модних трендах). І драйверів на один менше. Причому обидва мідбасовики не зовсім звичайні — на «варфах» таких ніколи не було.

Хтось вирішить, що виробник зробив крок до спрощення та знебарвлення «народної» акустики, але давайте не поспішати з виведеннями. Та ж прямокутна форма виграшна для максимізації внутрішнього об'єму, що ми й спостерігають, заглянувши в паспортні дані — попри меншу ширину корпусів, їх літраж збільшився до 40,8 літра (об'єм моделі колишнього покоління становить 30,9 літра). А щоб високі прямі стінки протистояли резонансам не гірше за вигнуті, інженери впровадили систему демпфувальних стяжок Intelligent Spot Bracing. У ній протилежні площині з'єднуються особливими дерев'яними скобами, форма яких (як і точки монтажу всередині) ретельно вираховані комп'ютерним моделюванням. До речі, на це непрямо вказує і більша маса — кожна колонка обтяжувала на 3,6 кг, хоча через втрату одного драйвера за логікою речей мала стати легшою. Як бачите, у «корпусному» розрізі ніяким удешевінням точно не пахне, а в деяких аспектах вони навіть стали соліднішими.
 

Wharfedale_Diamond_124_06.jpg    


Перехід від трисмугової схеми з двома однотипними басовиками до 2,5-смугової, де головки з абсолютно однаковими дифузорами просто відпрацьовують різні частини діапазону, я теж привітаю — для дрібних підлогових моделей «урізана» схема часто більш виправдана, оскільки під час грамотної реалізації дає змогу досягти ще кращого узгодження драйверів. Гірко, виробник не передбачає, як і на якій частоті поділяються 28-сантиметрові головки. Зате відомо, що пискавка вступає досить рано — з 2,1 кГц, самі фільтри — Лінквиця-Райлі (чорньох лад), причому з котушками «на повітрі», без сталевих або феритових осердя. Водночас розробники кажуть, що вищі омічні втрати в індуктивностях такого типу вони врахували в параметрах самих головок, коли додатково оптимізували їх під кросовери.

Тут ми підійшли до найголовнішого. Ми знаємо, що впродовж декількох десятиліть Wharfedale для виробництва дифузорів використовувала кевлар і йому подібні текстильні композити. Це видатний матеріал для прогресивних динаміків, але вкрай примхливий для дешевих — «штампувати» з нього головки з гладкою і стабільною характеристикою досить проблематично. І тому британські інженери повернулися до основ серії Diamond і випробували новий матеріал для випромінювачів — суміш поліпропілену та слюди (напомню, що «міліантова» серія в момент своєї появи в 80-х була далеко не бюджетною та будувалася на головках з інноваційних полімерів). Новий мінеральний композит отримав назву Klarity і гарний тим, що дає змогу формувати дуже чутливі рельєфні дифузори високої жорсткості, які практично не фарбують звук власними резонансами.
 

Wharfedale_Diamond_124_02.jpg    


І це не єдина інновація для бюджетного сегмента. Замість каптону для каркасів звукових котушок застосований стійкіший і легший склопластик. На підвіси навмисно підібраний еластичний матеріал зі зниженим рівнем демпфування, щоб знизити акустичне фарбування. А в магнітній системі встановлені алюмінієві компенсаційні кільця — «для мінімізації коливань індуктивності під час переміщення звукової котушки», як зазначено у фірмовому технічному описі.

Єдина знайома деталь — 25-міліметрова пискавка з текстильним куполом із поліефірних волокон, на який нанесений демпфувальний склад. Як і в моделях колишнього покоління, цей випромінювач вмонтований із невеликим заглибленням у складний складаний фланець із конусним елементом для розширення дисперсії. І по мені це одна з найкращих м'яких пискавок для недорогих колонок — досить детальна та рівна, але водночас не «зафільтрована» й не придушена феромагнітною рідиною.
 

Wharfedale_Diamond_124_05.jpg    


Перед прослуховуванням треба вказати на ще один важливий момент. Wharfedale Diamond 12.4 трохи поступаються в чутливості попередникам, але допускають вищу підвідну потужність. Чи означає це, що він став «важкими» для підсилювача? Навряд чи. У 11.4 імпеданс із номінальних 8 Ом на деяких частотах провалюється майже до 3 Ом, а в новій моделі мінімум становить досить високі 5 Ом — у теорії з ним мають нормально поладити навіть не найпотужніші театральні ресивери.

Для проведення тіста ми запаслися потужним транзисторним віконником Quad, який може видати 140 Вт на 8 Ом, але Wharfedale Diamond 12.4 без питань підкорилися й куди скромніші підсилювачі, інтегровані в комбо Quad Artera Solus Play. Акуратне опрацювання всього низької основи та швидкого панчового баса, а також зрозумілу текстуру у вокальній смузі нові «Даймонди» видали в повному обсязі відразу — як свою нову фірмову фішку!
 

Wharfedale_Diamond_124_10.jpg    


Проблемними для цієї системи (заговорю про весь сетап, а не про колонку) могли стати лише «хардкорні» треки з вкрай насиченим, важким або різким басом. Ось вони починаються як слід «вражувати» тільки на підсилювачі, у якому мався достатній запас шальних ватів. Але якщо ви не схильні влаштовувати з кожного прослуховування випробування для грудної клітки та барабанних перетинок, то будь-якого стоватного підсилювача для Wharfedale Diamond 12.4 вистачить за очі навіть для відтворення класики з її могутніми динамічними контрастами.

Головне. Ці системи вигідно відрізняються від своїх попередників лінійністю на найважливішому відрізку 200-2000 Гц. У них немає яскравого «рум'янцю» в подачі середини, а певний «чорний» акцентик — притом зовсім некритичний, усувається встановленням пилозахисних грилів і легким закотом АС від точки прослуховування — доводиться лише на нижній верх (4-5 кГц).
 

Wharfedale_Diamond_124_07.jpg    


Wharfedale Diamond 12.4 напрочуд прості в установленні. Вони майже не збуджують низьких резонансів у приміщенні, якщо між стіною й задньою стінкою АС залишається проміжок хоча б у 35-40 см або більше. А якщо колонки взагалі поставити прямо, не спрямовуючи на слухача, то в тональній картинці не буде жодного помітного ослаблення високих, ні звуження зони стереоефекту, що говорить про реально широку дисперсії пискавок. За такого розставлення сцена на краях бази зазвичай втрачає тривимірність, але з цими колонками небажаний ефект виражений слабше — принаймні, з Quad Artera Solus Play не виникла навіть натяку на прив'язування флангових уявних джерел до динаміків.

Все це робить новинки Wharfedale зручними для кінотеатральних інсталяцій. Хоча, на мій погляд, у них усе-таки первинна музична спрямованість. У початковій ціновій лізі є багато систем з аналогічними потужними параметрами та досить «звучним» характером, але колонок, у саундзі яких спостерігається як раз мінімум напускного, дуже мало. Wharfedale Diamond 12.4 явно тягнуть до останніх — вони не ошаровують якоюсь особливою естетикою з перших секунд співу, зате чесно та іскроні.
 

Wharfedale_Diamond_124_08.jpg    


У систем не форсовані краї діапазону, а бас спочатку здається трохи підтиснутим. Але водночас у відтвореному полотні легко читаються всі фундаментальні та повітряні форми. На ВЧ немає жодної красивої прилизанності, зате є необхідна розбірливість у передаванні колориту дзвінких і шумових компонентів. Нарешті, середина в їх трактуванні така багата на тонкі ігрові та динамічні відтінки — як як проти багатьох учнів, так і з попередниками, — що ці системи взагалі хочеться поставити особняком серед усіх колонок, гідних лейбла «Вдала покупка».

У будь-якому разі, таке наповнене й музичне подавання головного діапазону — це щось нове для серії Diamond. Багатьом вона навіть здасться несподіваною. Але це точно крок уперед. І наскільки він великий, ми дізнаємося, колишив інші «бріланти» дванадцятирічного покоління.

Характеристики Wharfedale Diamond 12.4

Число смуг 2.5
Кількість динаміків 3
Тип корпусу фазоінвертор
Тип твітера 25 мм твітер із м'яким куполом, навантаження на круглий звуковод
Діаметр і тип СЧ-випромінювача 150 мм, дифузор із тканинного кевлару
Діаметр і тип НЧ-випромінювача 1 х 150 мм, дифузор із тканинного кевлару
Діапазон частот 40 Гц — 20 кГц (±3 дБ)
Розширення басів 35 Гц
Чутливість 88 дБ (2,83 В/1 м)
Імпеданс 8 Ом, мінімальний: 4.5 Ом
Звуковий тиск 102 дБ (пікове)
Рекомендована потужність підсилювача 30-200 Вт
Частота кроссовера 2,1 кГц
Вхідні роз'єми 2 пари гвинтових клем
Габарити (ШхВхГ) 200 x 1100 x 350 мм
Вага 22,4 кг

Характеристики
Основні
ВиробникWharfedale
ТипПідлогова
ПризначенняФронтальний гучномовець
Тип акустичної системиПасивна
Акустичне оформленняФазоінверторного типу
Кількість смуг2.5
Чутливість88 дБ
Мінімальна частота40 Гц
Максимальна частота20000 Гц
Гарантійний термін12 міс
СтанНовий
Інформація для замовлення
  • Ціна: 43 972 ₴/пара

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner